poniedziałek, 15 czerwca 2015

Jak przyspieszyć metabolizm ?


1. Zawsze pamiętaj o śniadaniu - jest to jeden z ważniejszych posiłków w ciągu dnia. Spożyty do godziny po przebudzeniu się przyspiesza metabolizm. Nie zjadaj na szybko drożdżówki. Zamiast niej sięgnij po pełnowartościowy posiłek jakim jest owsianka ( Mój przepis )
2. Ćwiczenia aerobowe - twój metabolizm przyspieszy ale tylko podczas wykonywania ćwiczeń i chwile po ich zakończeniu. By efekt utrzymywał się dłużej należy wykonywać ćwiczenia interwałowe lub tzw. Tabate (metabolizm może przyspieszyć nawet na 24 !)

3. Jedz systematycznie - nie stosuj żadnych restrykcyjnych diet ponieważ uzyskasz odwrotny efekt od zamierzonego. Staraj się jeść zbilansowane, pełnowartościowe posiłki co kilka godzin.

4. Przyprawy - czosnek, imbir, bazylia pobudzają wydzielanie kwasów w żołądku, a te wspomagają trawienie. Papryczka chilli, pieprz czarny, curry i inne ostre przyprawy korzenne przyspieszają spalanie tłuszczów.

5. Pij wodę - staraj się wypijać co najmniej 2 litry niegazowanej wody mineralnej dziennie. Dzięki niej przyspieszysz wydalanie toksyn z organizmu. Warto pół godziny przed posiłkiem wypić szklankę wody, bo to zmniejsza łaknienie.

6.  Zdrowy sen – jeśli nie będziesz się wystarczająco długo wysypiał, Twój metabolizm będzie działał wolniej w ciągu całego dnia. 7-8 godzin snu jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania.

7. Nie stresuj się -  ciągły stres powoduje, że organizm wydziela hormony takie jak : adrenalinę czy kortyzol. Za ich sprawą tyjesz w okolicach brzucha. 

1 komentarz:

  1. Nie zawsze to pomaga a w dzisiejszych czasach stres jest na porządku dziennym
    Po-rodzinie.com.ol

    OdpowiedzUsuń