wtorek, 30 czerwca 2015Sama długo zastanawiałam się zanim zaczęłam przedłużać rzęsy. Przedstawiam Wam fakty i mity na temat tego zabiegu, mam nadzieje, że pomogę Wam podjąć decyzje ;)

Rzęsy będą wyglądać sztucznie – MIT
Stylistka dobiera dla nas odpowiednią długości, grubość i skręt dzięki czemu osiągniemy naturalny efekt.

Zabieg jest bolesny – MIT
Zabieg jest absolutnie bezbolesny i jeżeli zdarzy się Wam inaczej, oznacza to, że stylistka nie wykonuje go w pełni poprawnie. Jedynie podczas przyklejania i odklejania plastrów chroniących dolne rzęsy możemy poczuć lekki dyskomfort.

Rzęsy trzeba uzupełniać – FAKT
Przedłużone rzęsy należy co jakiś czas uzupełniać, ponieważ wypadają z naturalnymi rzęsami. Zabieg należy powtarzać co 2-4 tygodnie (najczęściej uzupełnienia dokonuje się po 3 tygodniach)

Alergiczki nie mogą przedłużać rzęs – MIT
Producenci klejów do zabiegu przedłużania rzęs zaprojektowali specjalne kleje dla alergiczek, dzięki czemu i one mogą poddawać się temu zabiegowi.

Nie można myć oczu – MIT
Oczy można myć już w kilka godzin po zabiegu. Nie spowoduje to ani sklejenia się rzęs, ani osłabienia działania kleju.

Nie można malować oczu – MIT
Możemy nadal robić nasze ulubione smokey eye – wyjątkiem jest tusz do rzęs. Należy używać wyłącznie tuszu dla rzęs przedłużonych, na bazie wody. W przeciwnym wypadku demakijaż może uszkodzić rzęsy.

Demakijaż oczu poddanych zabiegowi przedłużania rzęs jest trudny – MIT
Demakijażu należy dokonywać tylko produktami, które nie zawierają w sobie olejków ponieważ rozpuszczają one klej i osłabiają jego wiązanie. Najlepszy do demakijażu jest płyn micelarny..

Nie wolno trzeć oczu – FAKT
Oczu zaopatrzonych w przedłużone rzęsy nie wolno przecierać rękami, co ma też swoje zalety, gdyż przez ten nawyk do naszego organizmu dostaje się najwięcej bakterii.

Nie można chodzić na basen i solarium – MIT
Można korzystać z basenu i solarium już w dobę po zabiegu przedłużenia i/lub zagęszczenia rzęs.

Nie wolno używać zalotki – FAKT
Na rzęsy przedłużone nie wolno używać zalotki, gdyż może połamać lub zdeformować ona przedłużone rzęsy. Jeżeli chcecie mieć bardziej podkręcone rzęsy, ustalcie to ze stylistką, by założyła Wam rzęsy o większym skręcie.

Przedłużone rzęsy są niewygodne w noszeniu - MIT
Prawidłowo założone sztuczne rzęsy nie powodują dyskomfortu. Ja nie odczuwam różnicy pomiędzy naturalnymi a przedłużonymi :)

Przedłużone rzęsy można łatwo rozpoznać i trzeba uważać żeby się nie odkleiły - MIT
Przedłużone rzęsy są niemalże niemożliwe do rozpoznania. Efekt jaki chce się uzyskać zależy od upodobań i podkręcenia naturalnych rzęs.1 komentarz:

  1. Jestem zawsze zdecydowanie ZA! jest to bardzo wygodne. I zawsze ma cudowny efekt.
    Tylko to co mnie irytuje jest to nakladanie cieni do powiek!

    Pozdrawiam i zapraszam do siebie :D
    http://azjatyckakawiarenka.blogspot.tw/

    OdpowiedzUsuń