piątek, 30 października 2015

Wywiad z Jestem Kasia


Co najbardziej podoba Ci się w Twoim zawodzie?
To, że nie jestem od nikogo zależna i mogę realizować swoje własne plany na życie i biznes. Robienie czegoś, co się kocha, to najwspanialsza praca, lepszej nie można sobie wyobrazić :)

 
Prowadzenie i redagowanie własnej strony wymaga wielkiej determinacji i motywacji, co mówiłaś do siebie w chwilach zwątpienia? Masz jakieś życiowe motto?

Przyznam, że przez 6 lat prowadzenia bloga nigdy nie przechodziłam jakiegoś poważnego kryzysu czy zwątpienia, bo blog i cała jego otoczka przynosi mi tyle radości i satysfakcji, że nawet w momentach jakichś porażek czy niepowodzeń potrafiłam szybko się otrząsnąć i działać dalej.


Decyzja o dołączeniu do grona blogerów była spontaniczna czy przygotowywałaś się przed dodaniem pierwszego posta ?

Wcześniej prowadziłam swoją "wirtualną szafę" na portalu stylio.pl i tam też były początki mojego blogowania, w takiej bardzo amatorskiej formie. Portal ten był jednak bardzo ograniczony. Sprawiał, że zdjęcia traciły na jakości albo można było dodać tylko jedno zdjęcie, więc postanowiłam założyć blog, by mieć większą swobodę. Czy jednak przygotowywałam się jakoś specjalnie- nie.


Pamiętasz co sprawiło CI największą trudność w założeniu bloga ( tytuł, post, szata graficzna) i o czym był pierwszy post?

Pierwszy post zawierał dwa bardzo amatorskie zdjęcia zrobione podczas niedzielnego spaceru i patrząc z perspektywy czasu nie miał wiele wspólnego z tym, co teraz można zobaczyć na blogu :) Na początku nie myślałam ani o szacie graficznej, ani o tekstach czy tytułach, bo wszystko traktowałam jak totalną zabawę, bez spiny i głębszych przemyśleń.

 

Przeglądając Twojego bloga znajdziemy na nim stylizację w podobnym stylu, nie jesteś jednego dnia hipsterką a drugiego hollywoodzką gwiazdą. Czy od zawsze wiedziałaś jaki styl do Ciebie najbardziej pasuje? Zdarzały Ci się małe eksperymenty z fryzurą czy strojem?
Szczerze to dzięki prowadzeniu bloga odkryłam w stu procentach swój styl. Na początku eksperymentowałam jeszcze z różnymi stylami, aż w pewnym momencie zrozumiałam, w czym czuję się najlepiej i skończyły się eksperymenty. Wydaje mi się, że jeśli ktoś od lat śledzi mojego bloga, to też być może rozwijał swój styl razem ze mną.

 
Jaki jest Twoim zdaniem przepis na udanego bloga?

Przede wszystkim tworzenie materiału blogowego z pasją i zaangażowanie, a nie wyłącznie dla pieniędzy czy wielkiej popularności.


Co najbardziej podziwiasz u innych blogerów modowych? Jest ktoś, kto inspiruje Ciebie?


Obserwuję kilka zagranicznych blogów i każdy z nich inspiruje mnie czymś innym- niektóre posiadają niesamowitą szatę graficzną, innych autorki mają niesamowity styl czy też piękną urodę. Twój blog jest jednym z najpopularniejszych w Polsce czy na jego wysokie miejsce w rankingach miało wpływ jakieś szczególne wydarzenie?

Na pewno to, że należę do jednych z pierwszych blogerek miało wpływ na obecną sytuację, a resztę zawdzięczam po prostu systematyczności i (chyba) fajnym treściom, które można znaleźć na blogu :)


Czy było jakieś wydarzenie, kampania, która szczególnie utkwiła Ci w pamięci?

Pamiętam pierwszą propozycję współpracy - była to propozycja barterowa od pewnego sklepu internetowego. W zamian za sukienkę miałam zrobić na blogu sesję z jej użyciem. Nie mogłam wtedy uwierzyć, że ktoś chce mi wysłać cokolwiek za darmo, bym "tylko" pokazała się w tym na swojej stronie. Oczywiście z czasem zaczęłam otrzymywać znacznie więcej propozycji, w tym znacznie poważniejszych, ale to jedno wydarzenie zapadło mi wyjątkowo w pamięć.

 
Niedawno otworzyłaś wraz z mamą sklep internetowy czyj to był pomysł? (powstał on pod wpływem chwili czy była to bardzo dokładnie przemyślana decyzja?)

W 2013 ukończyłam studia z tytułem magistra, w 2014 wzięłam ślub, więc 2015 nie mógł być gorszy- założyłam sklep z autorskimi projektami :) Otwarcie własnej firmy to ogrom spraw papierkowych, organizacyjnych itd., więc oczywiście była to dokładnie przemyślana decyzja.
 

Myślisz o poszerzeniu działalności o ubrania i dodatki, akcesoria?

Możliwe- na pewno będziemy się rozwijać w obecnych kategoriach, a czas pokaże, czy zdecydujemy się na coś więcej :)

Twoja biżuteria jest bardzo minimalistyczna, czy w tym stylu czujesz się najlepiej?

Oczywiście, nie lubię przesady i przepychu w ubiorze czy też dodatkach, więc chciałam aby nasza biżuteria była prosta, delikatna i jednocześnie dość uniwersalna (pasuje zarówno do codziennych stylizacji, jak i tych wyjściowych)


Gdybyś mogła przez jeden dzień być kimś innym kto by to był?

Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, bo bardzo dobrze czuję się we własnej skórze :)

 
Jakie jest Twoje największe marzenie ?

Zwiedzić jak najwięcej miejsc na Ziemi, bo podróże to coś, co daje mi ogromnego powera! Nie żałuję żadnej złotówki zainwestowanej w zwiedzanie świata.

 


Jakie 3 słowa najlepiej Ciebie opisują?

Ojej, proszę o kolejne pytanie :D Za dużo we mnie emocji, by móc wybrać jedynie trzy słowa :) 
 

Jakie są Twoje plany na przyszłość? Czy myślisz, że będzie ona dalej kierowana ku modzie?

Nie wybiegam aż tak daleko w przyszłość, bo wolę żyć dniem obecnym i cieszyć się tym, co przynosi każdy dzień. Oczywiście jakieś plany mam, na dzień dzisiejszy chciałabym pracować cały czas w tej samej branży, gdyż w tym czuję się najlepiej, ale kto wie, czy kiedyś nie odkryję jeszcze ciekawszych zajęć :) Trzeba być otwartym na propozycje od losu :)
 

2 komentarze:

  1. Uwielbiam Kasię i jej bloga ! Dzięki za super wywiad :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczne zdjęcia i bardzo fajny blog ... pozdrawiam
    http://alicestyle76.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń