piątek, 12 września 2014

Jak kot okazuje miłość ?

Kot nie należny do najbardziej wylewnych zwierząt jeżeli chodzi o uczucia. Zawsze zastanawiało mnie w jaki sposób pokazuje on przywiązanie i sympatie.1.Mruczenie
To jeden z najbardziej charakterystycznych, poza miauczeniem, dźwięków wydawanych przez koty. Możemy go usłyszeć gdy nasz pupil jest zadowolony. Sygnalizuje innemu zwierzakowi, że ma pozytywne zamiary.

2. Ocieranie
Czy zdarza się, że twój przyjaciel ociera się o ciebie lub "przytula" do twojego policzka? A więc jest się z czego cieszyć - masz kota, który cię kocha. Kot w wielu miejscach na swoim ciele ma gruczoły zapachowe, którymi znaczy swój teren. Przytulanie i ocieranie możesz więc traktować jako "oznaczenie cię" na przyjaciela. Przy okazji kot zostawia na tobie swój zapach na wypadek, gdyby jakiś intruz chciał mu cię odebrać.
Zdarza się też, że koty uderzają ludzi łepkiem, wygląda to trochę jak popularny "baranek". Ten gest nie powinien wywoływać niepokoju, to wyraz akceptacji dla ciebie.

3. Pokazuje Ci swój brzuszek
Gdy kot w Twojej obecności kładzie się na grzbiet i pokazuje brzuszek wiedz, że okazuje Ci całkowite zaufanie ( jest to bardzo delikatne miejsce) Pamiętaj by go nie głaskać go po nim bo może to sie spotkać z wyraźnym sprzeciwem pupila. Jeżeli chcesz mu okazać czułość pogłaszcz go po główce.


4. Zwróć uwagę na oczy
Duże oczy świadczą o tym, że jest przestraszony, a wąskie źrenice, że staje się agresywny. Gdy podczas głaskania jego oczy powolutku zamykają się i otwierają możemy stwierdzić, że czuje się on bezpiecznie.

5. Lizanie
Kto z nas nie lubi gdy kotek delikatnie poliże jego rękę? Kot  wten sposób okazuje radość i przywiązanie.

6. Delikatne gryzienie
Chodzi o na prawdę delikatne podgryzanie np ręki ( jeżeli widoczna jest krew i krzyczysz z bólu to nie wmawiaj sobie, że kot postępuje dobrze bo w ten sposób okazuje miłość :) Takie bardzo subtelne chwycenie za rękę a późniejsze polizanie jej jest dla kota czymś w rodzaju pocałunku. Kotek chce pokazać, że czuje się kochany ! <3

1 komentarz: