wtorek, 4 czerwca 2013

Belive in yourself

Już od dawna zadaje sobie pytanie czym tak naprawdę jest pewność siebie. Czy jest to tylko zwykłe poczucie wyższości a może kochanie siebie pomimo wielu wad ? Od dawna poszukuje w sobie tej zdrowej pewności siebie. Mi kojarzy się ona z kochaniem siebie takim jakim jesteśmy, nie porównując się do nikogo i niczego. Prawdziwa pewność siebie to nie uczucie, które pojawia się i szybko znika to stan naszego ducha. Trzeba poszukać jej w głębi siebie, może to zająć trochę czasu ale warto.
Bez zdecydowanej wiary w siebie nie możesz odnieść sukcesu ani tez być szczęśliwym.
Przykre jest to ile osób cierpi na coraz popularniejszą chorobę zwaną poczuciem niższości. Ale Ty nie musisz na nią cierpieć wystarczy, że zastosujesz się do kilku porad, które mi pomogły :)
Już samo to, że czytasz tego bloga świadczy o tym, że chcesz coś zmienić i na pewno Ci się to uda. Może nie będzie to łatwe, ale efekty ciężkiej pracy nad samym sobą będą zaskakujące.
1. Utrzymuj w swojej głowie obraz siebie samego jako osobę której ZAWSZE wszystko się udaje. Nie pozwól tej myśli gdzieś uciec - ma być tą dominującą.
2. Jeżeli nie udało Ci się jej utrzymać, została ona zagłuszona przez negatywne obrazy czy myśli postaraj się jak najszybciej pomyśleć o czymś pozytywnym : Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał. Pozbądź się złej myśli.
3. Nie patrz na innych z podziwem, nie naśladuj ich. Nikt nie może być Tobą tak dobrze jak Ty  sam.
Każdy z nas jest inny i to czyni go wyjątkowym zamiast wytykać i przejmować się własnymi wadami powinieneś  je pokochać bo to one czynią nas wyjątkowym.
4. Usiądź, zrelaksuj się i dokonaj szczegółowej analizy samego siebie. Oceń swój potencjał i własne możliwości a następnie podnieś ją o 20. Nie staniesz się przez to egocentrykiem, ale wzbudzisz w sobie zdrowy szacunek do siebie
5. Przed zaśnięciem zbierz wszystkie swoje myśli. gdy zauważysz jakieś negatywne szybko usuń je ze swojej głowy i zastąp takimi które są przepełnione miłością, pięknem, szczęściem i  wiarą.
1 komentarz:

  1. Hello! I could have sworn I've been to this blog before but after checking through some of the post I realized it's new to me.
    Anyhow, I'm definitely happy I found it and I'll be book-marking and
    checking back frequently!

    Check out my web blog :: data recovery services

    OdpowiedzUsuń