niedziela, 24 listopada 2013

Seminars 4 success

I pomyśleć ze jeszcze niedawno mogłam tylko podziwiać i uczyć się od Boba Proctora z filmu Sekret i telewizyjnych programów. A w sobotę mogłam być na jego seminarium.  Już od pierwszych chwil wiedziałam, że będzie to jeden z ważniejszych dni na mojej drodze duchowo-rozwojowej.  Myślałam ze będę w stanie opisać to co się działo ale emocje i energia jaka panowała jest niedopisania, ludzie, ich historie, sukcesy i droga jaką przeszli. Chciałabym Wam opowiedzieć o tym co ja zapamiętałam.
Każdy z nas musi nauczyć się obserwować swoje ciało i jego reakcje na rożne sytuacje, ponieważ jest on instrumentem umysłu. Jeżeli np. przed spotkaniem z kimś źle sie czujesz (denerwujesz się, boisz się) oznacza to, że w Twoim umyśle są jakieś chore przekonania. Musisz je odnaleźć i jak najszybciej wyeliminować. 
Nasz system wiary opiera się na naszej ocenie. Stąd "wiemy ile możemy osiągnąć i gdzie są nasze ograniczenia". Często kiedy ponownie oceniany sytuacje nasze przekonanie sie zmienia. To co wydawało nam się niemożliwe okazuje się całkiem proste do zrealizowania :) Bob opowiadał także swoją historię. Jego początki nie zapowiadały sukcesu. Pracował, ale nie wiedział po co. Nie mógł odnaleźć swojej pasji i nie  potrafił określić swojego życiowego kierunku. Zarabiał ok 4.000$ rocznie. Jednak ktoś uwierzył w jego potencjał, podarował mu także książkę, którą czyta każdego dnia od 50 lat. Jego zarobki zaczęły wzrastać 175.000 $ rocznie a potem pierwszy milion. Pokazał, że jest taką samą osobą jak każdy z nas a sukces zależy od naszej wytrwałości i tego ile jesteśmy w stanie dać od siebie. 
Dużo czasu poświęcił by przekonać nas byśmy byli sobą a nie kimś stworzonym przez społeczeństwo, napiszę o tym w kolejnym poście :)


6 komentarzy:

 1. Raindrops of Sapphire24 listopada 2013 20:10

  Seminars for success are always really good! They are so inspirational! I really like your blog! I'm glad that I found it! It would be nice if you could stop by my blog sometime too (I'm from England) as I post my outfits, personal style, likes and much more :) :)

  Raindrops of Sapphire

  OdpowiedzUsuń
 2. Amazing photos. Visit my blog and "like" me on facebook http://thesweetsuggestion.blogspot.it/

  OdpowiedzUsuń
 3. Lovely photos! Looks like you had fun, what a great opportunity for you :)

  New post on GIRL ABOUT TOWN BLOG
  LIKE MY BLOG ON FACEBOOK :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Seems like a great seminar, glad you got something from the seminar. Great photos!
  http://sepatuholig.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Oleńko zabrakło mi pieniędzy aby być na TYM seminarium. Proszę Cię podziel się choć troszkę tym co Bob przekazał. Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam Asia:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oczywiście :) bardzo chętnie :)

  OdpowiedzUsuń